KCDK-E/TJK-E: 22 Ekim'deki miting için seferber olalım!

KCDK-E ve TJK-E, 22 Ekim'de Avrupa Konseyi (AK) önünde yapılacak miting için seferber olmaya çağırdı.

KCDK-E ve TJK-E, yazılı açıklama yaparak, 22 Ekim'deki yürüyüş ve mitinge katılım çağrısında bulundu.

Açıklamada, "Kendi coğrafyasında kendi kimliğini ve varlığını yaşamak isteyen Kürt halkı katliam, baskı ve soykırımla karşı karşıyadır. Soykırımcı Türk devleti Kürdistan’ın dört parçasında sürdürdüğü işgal saldırılarıyla hem bölge hem de Kürdistan coğrafyası için tehlike teşkil etmektedir" denildi.

'TÜRKİYE BİR HAPİSHANEYE DÖNÜŞTÜ'

Açıklamada şu ifadelere de yer verildi:

"Muhalif, düşünen, fikirlerini belirten, evrensel hak ve hukuklarını korumak isteyen herkes susturuluyor. Kadınlar erkek egemen zihniyet altında tecavüz ve katliamlarla kadın kırımı yaşanmaktadır. Emekçiler, üretenler, yoksullar savaşa harcanan para ve palazlanan rantçıların sömürüleri nedeniyle açlık ve sefalet içinde yaşıyor. Özgürlüklerin bitirildiği ve insanca yaşamın imkânsız hale getirildiği Türkiye faşist diktatör Erdoğan’ın başını çektiği faşist AKP-MHP ittifakı ile tam bir hapishaneye dönmüştür.

Faşist Türk devletinin kavgalı ve çatışmalı olduğu neredeyse komşu bir ülke kalmamıştır.

Barbar DAİŞ çeteleriyle Ortadoğu coğrafyasını kana bulayan, faşist diktatör Erdoğan ve iktidarı Ortadoğu, Kürdistan ve dünya için bir tehlike arz etmektedir. Avrupa’da DAİŞ çeteleri üzerinden gerçekleştirdiği katliamlar ve halen süren tehditleri Avrupa halkları ve ülkeleri tarafından da görülmekte ve bilinmektedir.

'FAŞİZMİ TEŞHİR EDECEK, KAMUOYUNA SESLENECEĞİZ'

Avrupa halkları bu tehlikenin farkında olarak hükümetlerini bu konuda sorgulamakta ve gerekli adımların atılması konusunda zorlamaktadır. İnsanlık dışı suçları ve katliam karnesi dolu olan faşist diktatör Erdoğan ve onun faşist ittifakı Avrupa Konseyi’nde 22-23 Ekim günleri gerçekleşecek oturumla gündemleşecektir.

Siyasi soykırım, tecrit ve Türkiye’de faşizm başlığı altında iki gün boyu gerçekleşecek oturum, Avrupa’da sürdürdüğümüz kararlı mücadele sonucu gündem olmuştur. Bu nedenle bu tarihler arasında gerçekleşecek oturumu karar alma doğrultusunda etkilemek ve Türk devletinin faşist politikalarını teşhir etmek ve kamuoyunu duyarlı hale getirmek için yürüyüş ve miting gerçekleştireceğiz."

'KATILIM İÇİN SEFERBER OLMALIYIZ'

KCDK-E ve TJK-E, 22 Ekim'deki etkinliklere dikkat çekerek, şunları kaydetti:

"KCDK-E ve TJK-E olarak kararlılıkla çalışarak, tüm gücümüzle 22 Ekim günü Place Kléber 67000 Strasbourg’da saat 11.00 toplanacak, 12.00'da yürüyüş ve Avrupa Konseyi önünde yapılacak miting gerçekleştireceğiz. Sesimizi konseye duyurmak için yürüyüş ve mitinge kitlesel katılmalıyız. Başta İsviçre, Güney Almanya ve Fransa olmak üzere her yerden katılım için şimdiden seferber olmalıyız.

Yine tüm devrimci, demokrat, aydın, muhalif ve insanlıktan yana herkesi seferber olmaya çağırıyoruz."